Yeni bir gazetecilik girişimi: Gazete Pencere

26
Son günlerde özellikle gazetecilerin aralarında konuştuğu konulardan biri: “Abonelik usulüyle işleyen bir PDF gazetenin geleceği var mı?” Türkiye için “yenilik” diyebileceğimiz Gazete Pencere girişimini, kurucularından gazeteci Yavuz Oğhan’a sorduk. Oğhan 2 bin dijital aboneyi geçtiklerini, ama bunun yeterli olmadığını söylüyor. Özellikle de, bu dijital gazeteden gelecek gelirle bir haber ajansını finanse etmeyi planlarlarken…

Gazeteciler Yavuz Oğhan ve İzzet Doğan’ın koordinasyonunda hazırlanan ve her sabah 07.00’de abonelerine ulaştırılan Gazete Pencere, 21 Ekim günü yayın hayatına başladı. 50 köşe yazarına sahip gazete, abonelerine  e-posta ve kısa mesaj yoluyla ulaşıyor.

Ankara gazetecilerinden olan ve mesleğe 1993 yılında ATV’de başlayan Oğhan, uzun süren CNN Türk yıllarının ardından 2015 yılında Rusya’nın Sesi Radyosu’nda (RS FM) program yapmaya başlamıştı.

Geçen temmuz ayında gazeteciler İsmail Saymaz ve Akif Beki’yle birlikte eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nu konuk eden Oğhan’ın radyoda yaptığı “Söylemesi Bizden” ve “Bi’ De Bunu Dinle” programlarına son verilmişti.

Haberin devamı için: Journo