“Yaz aylarında sağlığınız için güneş gözlüğü kullanın”

“Yaz aylarında sağlığınız için güneş gözlüğü kullanın”

Sultanbeyli’de Optisyen olan Erol Soysal, güneş gözlüğü alımında vatandaşları uyardı. Sağlık için merdiven altı ürünlerin alınmaması gerektiğini söyleyen Soysal, özellikle yaz aylarında güneş gözlüğü kullanımının önemine dikkat çekti.

“Vatandaşlarımızın işportadan güneş gözlüğü almamalarını tavsiye ediyoruz” diyen Optisyen Erol Soysal, güneş gözlüğünün gözlükçülerden alınması gerektiğini vurguladı. Soysal, “Gözlük denetimleri Sağlık Bakanlığı tarafından yapılıyor, 6 ayda bir rutin denetlemeye tabii tutuluyoruz. Güneş gözlüğünün koruyucu olması çok önemli. Güneşten gelen zararlı ışınlarla gözlerimizi kısıyoruz. Araç kullanırken trafik kazalarına neden olabiliyor. Göz çok yorulunca belli bir süreden sonra uyku getiriyor. Güneş gözlüğü kullanılınca hem göz dinlenmiş oluyor hem de bu tehlikelerden uzak kalmış oluruz” dedi.

5 Yaşından Büyükler Çocuklar Kullanabilir

Gözlük camlarıyla birlikte çerçevenin de önemli olduğunun altını çizen Soysal, “Çerçeve kısmının alerji yapmaması gerekiyor. Kanserojen madde içermemeli. Gözlüklerden alınan güneş gözlüğü hem sağlık açısından önemli hem de garantili ürün alınmış oluyor. 5 yaşından küçük çocukların güneş gözlüğü kullanmaması çok önemli. Çocuklar 5 yaşından sonra güneş gözlüğünü kullanmalıdır” diye konuştu.

Benzer Haberler