Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda Patenciler Koşuculara Eşlik Edecek

Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda Patenciler Koşuculara Eşlik Edecek

Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu unvanını taşıyan Vodafone İstanbul Maratonu’nda bu yıl bir yeniliğe imza atıldı. 106 ülkeden 37 bin çipli koşucuyu ağırlayacak maraton bu yıl; 42K, 15K, Halk koşusu kategorilerinin yanı sıra bir de ‘Patenli Koşu’ya ev sahipliği yapacak.

İki ayrı kategoride düzenlenecek patenli koşu maratonda ilk kez denenecek ve test sürüşü niteliğinde gerçekleşecek. 300 kişinin katılacağı patenli koşu; 16 yaş ve üstü katılımcılar için 15K, 18 yaş ve üstü katılımcılar için ise 36K kategorilerinde düzenlenecek. Dünyada koşu yarışlarına entegre olan örneklerine yaygın rastlanan patenli koşu, koşucular için de motivasyon sağlayacak.

Patenli koşu 15K kategorisi güzergahı Beşiktaş’ta başlayarak sahil boyunca devam edecek, Gülhane Parkı önünde bulunan trafik ışıklarından geriye dönen sporcular Vodafone Park’ın önüne ulaşarak parkuru tamamlayacaklar. 36K kategorisi ise 15K ile aynı yerden start alacak, sahil şeridini takip ederek Galata Köprüsü, Sirkeci, Yenikapı, Ataköy’ü geçecek ve Yeşilköy’deki maratonun dönüş yeri olan Hava Harp Okulu önünde bulunan trafik ışıklarından geriye dönerek Vodafone Park’ın önüne bitiş çizgisine ulaşacaklar.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından Altın Kategoride gösterilen dünyanın sayılı maratonlarından biri olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda bu yıl; 42 km (maraton), 15 km ve Halk Koşusu (8 km) gerçekleştirilecek.

Benzer Haberler