UİGAD’ın Yasa Teklifi Önerisine Ak Parti’den Destek

22

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) heyeti, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Tombaş’ı makamında ziyaret etti.

Tombaş, UİGAD’ın internet gazeteciliği yasa teklifi taslağı önerilerine tam destek verdi.

UİGAD heyeti, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Tombaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener’in başkanlık ettiği heyette; Genel Başkan Vekili Binnur Güvener, Genel Sekreter Selçuk Taşdemir, Genel Sayman Serpil Ayan, Genel Başkan Yardımcısı Gökhan İzgi, İstanbul İl Başkanı ve Marmara Bölgesi Sorumlusu Emrullah Güvener, yönetim kurulu üyelerinden Savaş Karan, Cansu Güney ve Özgür Bülbül yer aldı.

TOMBAŞ, YASA TEKLİFİ ÖNERİLERİ İLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Ziyarette UİGAD Genel Başkanı Yener, Tombaş’a, UİGAD’ın hazırladığı ve internet gazetecilerini yakından ilgilendiren yasa teklifi taslağı önerileri hakkında bilgi verdi. Yener, internet gazeteciliğinde önemli boşlukları dolduracak önerilerin yasalaşması için Tombaş’tan destek istedi. Yener, önerilerle ilgili yakında zamanda AK Parti Genel Merkezine ziyarette bulunacaklarını da ifade etti.

AK Parti İlçe Başkanı Tombaş, UİGAD’ın önerilerini dikkatle inceledi ve önerilerin yasalaşması sürecini yakından takip edeceğini söyledi. UİGAD’ın çabalarını takdirle karşıladığını belirten Tombaş, yasa önerileri için destek vereceklerini vurguladı.

UİGAD AKADEMİ’YE KATILACAK

UİGAD heyeti, Tombaş’a UİGAD Akademi hakkında da bilgi verdi.

Tombaş, UİGAD Akademi bünyesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenecek olan gazetecilik seminerine katılacağını belirtti. UİGAD’ın çalışmalarının yeni yönetimle ivme kazandığına da dikkat çeken Tombaş, eğitim faaliyetlerine verilen öneme de vurgu yaptı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretin ardından UİGAD Genel Başkanı Yener, Tombaş’a plaket takdim etti. Tombaş, UİGAD heyetiyle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.