Türk Futbolunun Yaşayan Efsanesi Adına Bursa’da Turnuva Düzenleniyor

Türk Futbolunun Yaşayan Efsanesi Adına Bursa’da Turnuva Düzenleniyor

Türk futbolunun yaşayan efsanelerinden biri olan Raşit Zozik adına Bursa’da Muş İLDER tarafından futbol turnuvası düzenleniyor.

Memleket derneği olan Muş İLDER tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen futbol turnuvasına bu yıl futbolun efsane isimlerinden Raşit Zozik’in adı verildi. Her yıl onlarca takımın katıldığı turnuvaya dönemin 2. Liginde fırtına gibi esen Muşspor’un efsane oyuncusunun adının verilmesi spor camiasında da takdir topladı.

“Raşit Zozik Yaşayan Efsane”

Muş İLDER’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Her yıl onlarca takımımızın katıldığı ve futbol şölenine dönüşen Geleneksel Muş İLDER Futbol Turnuvasının bu sene 8.’si düzenleniyor. Bu sezonda Muş’umuzun renkli simalarından Muşspor’umuzun efsane kalecisi Raşit Zozik’in adı verilen turnuvaya talep oldukça fazla görünüyor. Tüm katılımcı takımlarımıza turnuvada başarılar diliyoruz” denildi.

“Onure Oldum”

Raşit Zozik ise adının böylesi bir turnuvaya verilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek Muş İLDER yönetimine ve hemşerilerine teşekkür etti. Zozik, “Adımın verilmesi beni onure etmiştir. Dernek yönetimine çok teşekkür ediyor ve turnuvadaki takımlara da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Muş ASKF: Spor Camiasını Sevindirmiştir

Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Kemal Türkan ise Muş ve Türk futbolunun değerli bir isminin turnuvaya verilmesinin önemine dikkat çekerek, “Memleketimiz ve Bursa başta olmak üzere Türk futbolundaki duayen ve önemli isimlerin turnuvalar gibi çeşitli spor etkinliklerine isimlerinin verilmesi sporcuları da spor camiasını da sevindirmektedir. Turnuvaya katılan takımlara buradan başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

8. Muş İLDER Futbol Turnuvası

“Takımını kur sen de katıl” sloganıyla başlatılan geleneksel futbol turnuvasına bu yıl Raşit Zozik Sezonu adı verildi. Turnuva 8 yıldır geleneksel olarak sürüyor. Çok sayıda takımın katılacağı turnuvaya başvurular 30 Eylül’de sona erecek.

Benzer Haberler