“Temiz Çevre Temiz Sultanbeyli”

“Temiz Çevre Temiz Sultanbeyli”

Sultanbeyli Belediyesi öncülüğünde kurulan Çevre Gönüllüleri Platformu tarafından çevre kirliliğine dikkat çekmek için Aydos ormanında temizlik yapıldı. Düzenlenen programa Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve başkan yardımcılara da katıldı.

Sultanbeyli’de belediye öncülüğünde kurulan Çevre Gönüllüleri Platformu tarafından çevre kirliliğine dikkat çekmek için “Temiz Çevre Temiz Sultanbeyli” sloganıyla Aydos ormanında temizlik yapıldı. Çevreyi kirleten vatandaşların doğaya attıkları atıklar, yaklaşık 100 katılımcı tarafından toplandı. Programa İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, belediye başkan yardımcıları, kurum amirleri ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Katılımcılar bir saat boyunca çevredeki atıkları topladı.

“Amacımız Daha Temiz Bir Sultanbeyli”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, çevre kirliliğine dikkat çekmek için bir araya geldiklerini ifade etti. Keskin, “Katılımcılarımızla birlikte Aydos ormanımızı temizliyoruz. Sultanbeylili hemşerilerimize ve bütün vatandaşlarımıza çevre bilinciyle ilgili bir mesaj vermek istedik. Emeği geçen başta kaymakamımız olmak üzere bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Amacımız daha temiz bir Sultanbeyli. Bu tarz platformlar aracılığıyla bu amacımızı gerçekleştirmek istedik” diye konuştu.

Katılımcılar daha sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Benzer Haberler