Telefon Piyasası Durgun

Telefon Piyasası Durgun

Teknoloji işletmelerindeki durgunluk sürüyor. Telefoncular işlerin bir süredir durgun geçtiğini belirterek genellikle aparat ürünler satabildiklerini dile getirdiler.

Telefon satıcısı Murat Kaygısız, “Şuan artış bekleme gibi bir durum” yok diyerek bir süre daha teknolojik ürün satışlarında durağanlık olacağını ifade etti. Kaygısız, “Dolar önemli sebeplerden biri. Yani şuan için en azından 2020’nin 6. ayına kadar piyasa bu şekilde gider değişiklik olmaz, bu durgunluk herkesi etkiler” dedi.

“Anlık Değişimler Oluyor”

Genellikle aparat satışı yapabildiklerini belirten Kaygısız şöyle konuştu: “Her şeyimiz dolara bağlı dolar üzerinden malzeme geliyor bundan dolayı anlık değişimler fark ediyor. İşçilerin alacağı maaş 2 bin-3 bin TL arasında, insanlar geçimlerini yapabilmek için bu kaynak doğrultusunda hareket etmek istiyor. İnsanların maddi durumu kötü olduğundan örneğin aksesuar bugün 10-15 TL’lik bir ürün olduğu için 2 aydan 2 aya alan bir adam 4 aydan 4 aya alıyor. Bu sıkıntı arzu edilen bir durum değil aksesuar satışları da bir tık durdu.”

Benzer Haberler