Sultanbeylili Yaşlılar Çamlıca Cami ve Hafıza 15 Temmuz Müzesini Ziyaret Etti

Sultanbeylili Yaşlılar Çamlıca Cami ve Hafıza 15 Temmuz Müzesini Ziyaret Etti

Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Darülaceze Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen “Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor Projesi” son hızıyla sürüyor. Proje kapsamında Çamlıca Cami, 15 Temmuz Şehitler Abidesi ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi ziyaret edildi.

İlçede ikamet eden, gerek süreğen bir hastalıktan, gerek yoksulluktan ötürü sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içerisinde yaşamını sürdüren, kimsesi olmayan ya da yakınlarının bakmak istemediği 65 yaş üstü yaşlıların sosyal ve kültürel faaliyetlerle hatırlandıklarını, yalnız olmadıklarını hissettirmek ve toplum içindeki konumlarını iyileştirmek amacıyla “Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor Projesi” hayata geçirildi.

Kaymakam Metin Kubilay’ın da katıldığı projede yaşlı vatandaşlarla birlikte Çamlıca Cami, 15 Temmuz Şehitler Abidesi ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi ziyaret edildi.

Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz dualarla anıldı. Programa Gazi ve Şehit aileleri yakınları da katıldı.

“15 Temmuz Bir Ders”

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay yaptığı konuşmada, 15 Temmuz hain darbe girişimini kınadıklarını belirterek, 15 Temmuz’un Dünya’ya da verilen önemli bir ders olduğuna dikkat çekti. Kubilay, “Bizleri yetiştiren bugünlere getiren büyüklerimizle birlikte olmaktan gurur ve heyecan duyuyoruz. Sizlerle bir arada olmak, saygımızı göstermek ve sohbet etmek çok anlamlı. Bu tür programlar da bunlara vesile oluyor. Projemize çeşitli programlarla devam edeceğiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler