Sultanbeyli Misafirine Yapılan Zulmü Unutmadı 3 Puan Daha Ekledi

Sultanbeyli Misafirine Yapılan Zulmü Unutmadı 3 Puan Daha Ekledi

YSK’nın İBB seçimlerini iptal ettiği gün Sultanbeyli’de misafir olan ve orucunu bu ilçede açan Ekrem İmamoğlu 23 Haziran’da 3 puan daha alarak ilçedeki oy oranını yüzde 33’e çıkarttı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından mazbatasını aldıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı olarak Sultanbeyli’ye misafir olan ve iftarını bu ilçede açan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerinde Sultanbeyli’de hanesine 3 puan daha yazdırarak oy oranını yüzde 33’e çıkarttı.

Ekrem İmamoğlu Ramazan’ın ilk iftarını Sultanbeyli’de Hanife-Bilal Ayhan çiftinin evinde yapmıştı. İftara giderken seçimlerin iptal kararına rağmen İmamoğlu programını değiştirmemişti. İftar çıkışında kendisini bekleyen kalabalığa seslenen İmamoğlu, “Hep beraber başaracağız.Umudunuzu yitirmeyin. Her şey çok güzel olacak. Hiç endişe etmeyin” diye konuşmuştu.

Kantekin: Sultanbeyli Zulmü Unutmadı

Konuyla ilgili twitter hesabından paylaşım yapan Sultaneyli CHP İlçe Başkanı Murat Kantekin, “Bu masa Sultanbeyli’de kurulmuştu. Sultanbeyli, misafirine yapılan bu zulmü unutmadı, 3 puan daha ekleyerek yüzde 33 oy verdi, hak yerini buldu” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler