SUBESO ADAYI DEMİR BASINLA BİR ARAYA GELDİ « Teferruat Gazetesi

SON DAKİKA

SUBESO ADAYI DEMİR BASINLA BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 26 Ekim 2021 - 18:05 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

TEFERRUAT- Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası (SUBESO) Başkan Adayı Türkay Demir düzenlediği sabah kahvaltısı programı ile basın mensuplarıyla buluştu. Kahvaltı programına Oda Başkanı Ömer Erdoğan ve SUBESO yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Kahvaltıda bir konuşmaya yapan Demir, “Oda Başkanım, Oda Kurulları ve oda çalışanlarının ortak tercihleri ile Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday gösterildim. Bu ortak tercih nedeniyle onur duyduğumu belirtmek isterim. Bu vesile ile Oda Başkanıma, Oda kurullarına ve Oda çalışanlarına bana göstermiş oldukları güven ve teveccühten dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bende bu vesile ile yıllardır esnaf teşkilatlarının içinde olan bir arkadaşınız olarak, 2022 yılında yapılacak oda seçimlerinde Sultanbeyli Birleşik esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olduğumu huzurlarınızda açıklamak istiyorum. İlçemizin en büyük ve kurumsal kimliğe sahip bir kurumu bir meslek kuruluşu olan Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odasının bugünlere gelmesinde önderlik etmiş ve sağlam bir ekiple bugünlere getirmiş kıymetli Başkanım Ömer Erdoğan’a emek ve katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

8 YIL EĞİTİM VERDİ

“Esnaf odalarının kuruluş amaçları, esnaf ve sanatkarın sorunlarında yanında yer alan çözüm üreten, projeleri olan, bir kuruluşun daha donanımlı bir şekilde temsil edilmesi gerekmektedir” diyen Demir sözlerine şöyle devam etti: “Çıraklığını yapmadığın işin ustası olamazsın. Uzun süre oda genel sekreterlik görevini yaptım. Odamızın bir dönem Başkan vekilliğini yaptım. Bu süre içesinde Ön lisans, Lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladım. Yüksek lisans Tezini Esnaflığın kuruluş felsefesi olan Ahilik üzerine yaptım. İlçemizde Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin Girişimcilik Seminerleri ve eğitimleri verdim. Yaklaşık 8 yıla yakın çıraklık, kalfalık, ustalık eğitimleri veren Mesleki Eğitim merkezinde öğretmenlik yaptım. 1997 yılından beri Gıda, Elektrik, Danışmanlık, alanlarında ticari faaliyetime devam etmekteyim. Şu an devam etmekte olan Esnaflık faaliyetine ek olarak Sultanbeyli Tüketici Hakem heyeti ve Sultanbeyli Vergi Dairesi taktir komisyonu üyesi olarak görev yapmaktayım. Esnaf odası kuruluş ve işlemleri hakkında ihtisas sahibi olmam sebebi ile birçok dernek ve odalara danışmanlık hizmeti vermekteyim. İlçemize çıraklık eğitim merkezinin gelmesi için göstermiş olduğumuz yoğun gayretler sonucunda 2008 yılında İlçemize çok güzel bir Mesleki eğitim merkezi kazandırıldı. Şimdiye kadar binlerce çırak, kalfa, ustanın eğitim aldığı Mesleki eğitim merkezimizle çok sayıda zanaatkarın iş dünyasında yer almasına öncülük ettik. Yani dün eğitim verdiğim öğrencilerimin bugün bölgemizde kaliteli hizmet veren birer esnaf ve zanaatkar olması beni ziyadesiyle mutlu etmektedir. Bilgi birikim ve tecrübe dediğimde budu” diye konuştu.

“SORUNLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

126 sektörde faaliyette bulunan esnafın kayıtlı olduğu odanın her sektörün sorunlarına hakim, çözümlerini bilen birisi olarak aday olduğunu belirten Demir, “Bugüne kadar farklı kurullarda görev aldım. Bu görevleri de başarıyla yerine getirdim. Devam eden ve yeni hazırladığımız projelerle esnaf ailemize daha güzel hizmetler sunacağım. Önümüzdeki dönemin daha verimli geçmesi için esnaf ailemizden liyakatli ve birlikte kalkınmaya önem veren bireylerle “daha kalkınmış bir esnaf, daha kazançlı bir Sultanbeyli” için mücadele edeceğimizin sözünü veriyorum. 2019 yılında dünyaya yayılan pandemi nedeniyle insanlık muazzam bir şekilde sıkıntı yaşadı yaşamaya da devam ediyor. Tüm dünya da olduğu gibi ülkemiz de de sosyal ve ekonomik anlamda zorluklar çekilmektedir. Devletimizin sıkı tedbirler alması bu zorlu süreci biraz daha hafif atlatmamıza neden olmuştur. Maalesef bu süreçte çok sayıda sevdiklerimizi kaybettik. Ben de bu acıyı yaşayanlardan biriyim. Ancak sorun devam ediyor. Biz orta ve küçük ölçekteki esnaflar olarak daha çok olumsuz etkilendiğimizin farkındayız. Bu gün bir olma ve birlikte hareket etme günüdür. Öncelikle sağlık ve hijyen kurallarına uyum sağlamalıyız. Sonrasında sosyal ve ekonomik anlamda mücadelemizi vereceğiz. Esnaf odamızın kuruluş amaçlarından biri de esnaflarımızın canlılığını korumaktır. Bilgi, birikim, deneyim ve liyakatimizle bu zorlu sürecin üstesinden geleceğimize inancım tamdır. Biz çok büyük bir aileyiz. Bu ailenin adı Esnaf ailesi, esnaf ailemizin menfaatlerinin korunması ve en iyi şekilde temsil edilmesi için bu yola çıktık. Mevlam niyetimizi ve akıbetimizi hayırlı kılsın İnşallah” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.