Star Yazarı Gülerce: Alt tabakaya daha merhabetli olunabilirdi

13

Star Yazarı Hüseyin Gülerce, FETÖ mağduriyetleriyle ilgili olarak, “Mağduriyet meselesi, FETÖ için “taban” denilen alt tabaka ile ilgili. Bunlardan gözaltına alınan, tutuklanan, hüküm giyen binlerce insan var. Yargı bunlara daha merhametli, onları tekrar kazanma adına daha adil bakabilirdi” dedi.

Star Yazarı Gülerce’nin yeni yazısının bir bölümü şöyle:

FETÖ ile mücadelede, bir çevre vicdanımıza hitap ederek, “çok sayıda mağdur var, yaşanan acılara ne zaman son verilecek” diyor.

Bunların yazdıklarına bakılsın, mağduriyetle ilgili yazıları, 251 şehidin, 2193 gazinin acısına sahip çıkan/çıkmaya çalışan yazılarının 15 katıdır.

Mağduriyetlere kulak mı tıkansın? İnsan olan buna evet diyemez.

Mağduriyetler var mı, var. Sayı önemli değil, bir kişi bile mağdur olmuşsa adalet adına, Müslümanlığımız adına buna son verilsin. Bir daha bakılsın mı çekilen acılara, bakılsın. Hukuken yapılacak bir şey olabilir mi, bir daha geniş yürekle bu mesele ele alınsın mı, alınsın.

Sadece şu gerçekleri unutmadan vicdanlar devreye girsin.

Mağduriyet meselesi, FETÖ için “taban” denilen alt tabaka ile ilgili. Bunlardan gözaltına alınan, tutuklanan, hüküm giyen binlerce insan var. Yargı bunlara daha merhametli, onları tekrar kazanma adına daha adil bakabilirdi.”

Yazının devamı için: Star