Saadet Partisi Yeni Binasına Taşınıyor

Saadet Partisi Yeni Binasına Taşınıyor

Saadet Partisi, Ankara Altındağ’da yeni satın aldığı binaya yerleşecek. Binanın 20 milyon liraya satın alındığı ileri sürüldü.

Milli Gazete’den Şakir Tarım’ın yazısına göre, yeni parti binası Altındağ-Kazım Karabekir Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde yer alıyor. Tarım, yeni binanın 3 katlı ve 4 bin metrekare kullanım alanı olduğunu ve vadeli olarak 20 milyona satın alındığını aktardı. Tarım, Teşkilâttan Sorumlu Genel Başkan Yardımsısı Mesut Doğan’ın ‘2-3 ay içerisinde yeni binaya taşınacaklarını söylediğini’ bildirdi.

NE OLMUŞTU?

Milli Görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz tarafından açılan dava sonucu parti genel merkezinden tahliye edilmesine karar verilen Saadet Partisi’nin yeni bir bina satın aldığı öğrenildi. Erbakan ve Altınöz, partinin kiraları ödemediği öne sürmesi üzerine Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15’inci Hukuk Dairesi tahliye kararı vermişti. Kararın 2018 Kasım ayında Yargıtay tarafından onanması üzerine Saadet Partisi Ankara’daki genel merkez binasını boşaltmış ve yeni bir genel merkez binası için kampanya başlatmıştı.

Benzer Haberler