Pencereden Attığı Not Cinsel İstismarı Ortaya Çıkardı

Pencereden Attığı Not Cinsel İstismarı Ortaya Çıkardı

Denizli’nin Çivril ilçesindeki 12 yaşındaki bir ortaokul öğrencisinin kaldığı özel yurtta belletmem tarafından cinsel istismara uğraması pencereden attığı not ile ortaya çıktı.

Olayın ortaya çıkmasıyla eğitmen Emre T., polis tarafından gözaltına alındı olayı gizlediği ileri sürülen yurt müdürü Murat Ç. hakkında ise valilik tarafından soruşturma başlatıldı. M.S., 24 Aralık’ta, kaldığı bir vakfa ait özel yurtta eğitmenin nitelikli cinsel istismarına uğradığını, intihar etmeyi düşündüğünü belirten bir not yazıp, sınıfının penceresinden attı. Notu diğer öğrenciler bulup, okul yönetimine ulaştırdı. Okul yönetimi savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık, soruşturma başlattı. Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) Cumhuriyet Savcısı, psikolog ve avukat eşliğinde M.S.’nin ifadesini aldı.

M.S. ifadesinde; Annesiyle babasının ayrıldığını, babasının üvey annesiyle Denizli’de yaşadığını belirtti. M.S., evde bir olay yaşandığında babasının kendisini dövdüğünü söyledi. Ardından ifadesinde kaldığı yurtta başından geçen nitelikli cinsel istismar olayına değinen M.S., “İlk istismar, haziran ayında yaşandı. Yurtta eğitmen olan Emre T., bodrum kattaki personel odasında bana cinsel istismarda bulundu. Emre T.’nin istismarı revirde, çatı katında ve yatakhanede de devam etti. Bu yaşananları kimseye anlatmamam konusunda beni uyardı. Ancak, yurt müdürü Murat Ç.’ye yaşadıklarımı anlattım. Emre T., yurttan gönderildi. Pencereden attığım notumda başımdan geçenleri anlattım. ‘Kendimi ağaca asmak istiyorum, ölmek istiyorum’ diye yazdım. Emre T., her zaman bana şiddet uyguluyordu, bana terlik atıyordu” şeklinde ifade verdi.

M.S., Denizli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Valilik Soruşturma Başlattı

M.S. isimli erkek çocuğa cinsel istismar iddiasıyla ilgili Valilik yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Denizli’nin Çivril İlçesinde özel bir yurtta kalan 12 yaşındaki erkek öğrenciye, yurdun belletmeni tarafından cinsel istismar edildiği yönündeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu haberlerde yer alan olay ile ilgili başlatılan ‘Çocuğun cinsel istismarı’ soruşturmasında mağdur çocuk M.S., Denizli Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilmiştir. İddia edilen konu ile ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir” denildi.

Benzer Haberler