İstanbul’da Muş Gecesi Düzenlenecek

İstanbul’da Muş Gecesi Düzenlenecek

İstanbul Muş Dernekleri Federasyonu (MDF) olağan kongrenin ardından ilk yönetim kurulu toplantısını Başakşehir’deki merkez binasında yoğun katılımla gerçekleştirdi. Toplantıya yeni üye olan dernek başkanları ve temsilcileri de katıldı.

Kongrenin ardından ilk kez toplanan Muş Dernekler Federasyonu’na yeni dernekler de üye olurken, toplantıda ‘Muş Gecesi’ ve ‘Federasyon Gazetesi’ ile ilgili karar alındı. Başakşehir İş İnsanları Derneği (BAGİDER) Başkanı ve Muş Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Cengiz Altuğ’un moderatörlüğündeki toplantıda, dernek başkanları ve temsilcileri düzenlenecek olan etkinlik ve faaliyetlere ilişkin görüşlerini paylaştılar.

Muş Dernekler Federasyonu Başkanı HakimTokmak

Muş Gecesi Yapılacak, Federasyon Gazetesi Çıkartılacak

Toplantıda konuşan Muş Dernekleri Federasyonu Başkanı Hakim Tokmak, Muş, ilçeler ve ille ilgili çeşitli sosyal-yardımlaşma derneklerini bir çatı altında buluşturmaya çalıştıklarını hatırlatarak, her geçen gün üye sayılarının arttığına dikkat çekti. Kongrenin ardından yaptıkları ilk toplantıya yeni dernek başkanları ve temsilcilerinin de katıldığını bildiren Başkan Tokmak, üye olmak isteyen derneklerin üyelik ve kayıt işlemlerinin yapıldığını söyledi. Tokmak, “Kongremizin ardından ilk toplantımızı gerçekleştirdik, yoğun katılımlı toplantının ardından yönetim kurulu toplantımızı da yaptık. 29 Şubat’ta yapmayı planladığımız özel Muş Gecesi ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Ayrıca federasyon bünyemizde her ay düzenli bir gazete çıkarmayı hedefliyoruz. Toplantıya katılan üye olan ve olmayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantı çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Benzer Haberler