Miljenko Bengez’den İstanbul Havalimanı’nda sergi

21

Hırvat Ressam Miljenko Bengez’in eserlerinden oluşan ‘Hırvatistan ve Türkiye Akdeniz Bağlantıları’ isimli resim sergisi, İstanbul Havalimanı’nda yolcuların beğenisine sunuldu.

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ndeki Bosphorus alanında Ressam Miljenko Bengez’in eserlerinden oluşan ‘Hırvatistan ve Türkiye Akdeniz Bağlantıları’ isimli resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın törenine İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec, teknik direktör Stjepan Tomas ve çok sayıda davetli katıldı.

“Bir havalimanı olmaktan öte yaşam ve sanat alanı olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Etkinlikte yaptığı konuşmada kültürel faaliyetleri ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini kaydeden İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, “İstanbul Havalimanı olarak Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen, ressam Miljenko Bengez ‘e ait 23 eserin yer aldığı ‘Hırvatistan ve Türkiye Akdeniz Bağlantıları’ sergisine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul Havalimanı olarak, insanların yeni yerler keşfetmesine olanak sağlayan bir durak olduğumuz için, farklı ülkelerin sanatçılarına ve eserlerine kucak açıyor. Sanatın da uluslarası hub’ı olmak için adımlar atıyoruz. İstanbul Havalimanı olarak sadece bir havalimanı olmaktan öte aynı zamanda bir yaşam ve sanat alanı olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.