Mesleki Kitapta Gelecek Vaat Eden Gazeteci Güngör’e Yer Verildi

26

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD), usta gazetecilerin deneyimlerini ve anılarını, “Önce biz yaşadık-Gazetecilerin anıları” isimli kitapta topladı. Kitapta, Muş 30 Nisan Gazetesi ve TRT KURDİ Muhabiri İshak Güngör’ün “Çığ Altında Kalma Riskine Rağmen Kayıt Düğmesine Bastım” adlı anısına da yer verildi.

Yıllarını gazetecilik mesleğine adamış 80 gazeteci, bir araya gelerek meslekteki anılarını “Önce Biz Yaşadık Gazetecilerin Anıları” kitabında anlattı. Kitapta gazetecilerin habere ulaşma ve haberi yapma sürecindeki yaşadıkları ilginç ve heyecanlı maceralar anlatıldı. Yediveren Yayınları tarafından yayımlanan kitapta, Türkiye’nin en önemli gazetecilerinin, birbirinden ilginç anıları yer alıyor.

Merakla beklenen anı kitabında 80 gazetecinin, birbirinden ilginç 120 anısı bulunuyor. Muş’ta yayın hayatını sürdüren 30 Nisan Gazetesi ve TRT KURDİ Muhabiri İshak Güngör’ün “Çığ Altında Kalma Riskine Rağmen Kayıt Düğmesine Bastım” adlı anısına da yer verildi. “Önce Biz Yaşadık Gazetecilerin Anıları” kitabında yer alan anısı ile ilgili konuşana Gazeteci İshak Güngör, yaşadıklarıyla birçok tecrübe ve hikaye edindiklerini ifade ederek şunları aktardı: “80 gazeteci anılarını anlatıyor bu kitapta. Benimde “Çığ Altında Kalma Riskine Rağmen Kayıt Düğmesine Bastım” adlı anıma yer verildi. Kitaba baktığımızda çok ilginç hikayeler var. Kimisi apartmana tırmanmış, kimisi kılık değiştirmiş kimisi de ölümden dönmüş. Gazetecilerden birisi Demirel’e gelen pideyi yemiş. Yapılan haberlerin perde arkası var. Gazetecilerin anıları kaybolmasın diye bu kitabı basıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Biz yaşadıklarımızla birçok tecrübe ve hikaye edindik. Hem yeni kuşağa hem de mesleğe yeni başlayanlara ve iletişim fakültesindeki öğrencilere rehber olma niteliği taşıyor bu anı kitabımız.”