Maltepe Sahilinde 3 Aralık Özel Etkinliği

Maltepe Sahilinde 3 Aralık Özel Etkinliği

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Maltepe Sahilde Muhteşem bir etkinlik düzenlendi.

Türkiye Beyazay Derneği Kartal Şube Başkanlığı olarak Maltepe Sahilde Engelli bireyler ve Aileleri ile birlikte “ENGELSİZ BİR DÜNYA İSTİYORUZ” temalı önemli bir etkinliğe imza attılar.

Maltepe Sahilde saat 19.00 civarlarında toplanan Bayazay Kartal Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkan Aydın Yavuz eşliğinde, engelli bireyler ile birlikte Dilek Balonu uçurdular.

Programda; Türkiye Beyazay Derneği Kartal Şubesi Başkanı Aydın Yavuz;”3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tüm vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya çağırıyorum.
Engellerin bu kardeşlerimizin zihinlerinde ve uzuvlarında değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inanıyor, bu bilinci tüm topluma yaymak konusunda gayret göstermeye devam ediyoruz.” diyen Şube Başkanı Aydın Yavuz, şunları kaydetti:
“Engelliliğin, bir sağlık meselesi olduğu kadar, aynı zamanda hukuki, sosyal ve ekonomik veçheleri de bulunan çok boyutlu bir konu olduğu unutulmamalıdır.” dedi.
Engelli bireyler ile birlikte gökyüzüne bırakılan dilek balonlarının yanısıra, Kartal Beyazay şubesi yönetim kurulu üyeleri, programa katılan tüm öğrenci ve katılımcılara aynı zamanda çeşitli ikramlarda bulundular.
Düzenlenen Organizasyona Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Necjla Sümer de katıldı.

Benzer Haberler