Malazgirt Tarım Heyeti Antalya’da Hakan Usta Baklavaları’nı Ziyaret Etti

169

Malazgirt İlçe Tarım Müdürlüğü ile kardeş müdürlük olan Antalya’nın Döşemealtı İlçe Tarım Müdürlüğü, Malazgirt’ten tarım heyetini ağırladı. Malazgirt heyeti Antalya ve bölgenin en tanınmış tatlı ve baklava işletmesi olan Hakan Usta Baklavaları’nı da ziyaret etti.

Döşemealtı tarım heyetinin Malazgirt temasının ardından Malazgirt’ten bir heyet Antalya’ya misafir oldu. Malazgirt tarım heyeti ziyaretleri kapsamında Muş Malazgirtli tanınmış iş adamı ve Hakan Usta Baklavaları’nın sahibi Hakan Öner’i ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili konuşan iş adamı Öner, hemşerilerini ve heyeti işletmelerinde ağırladıklarını ve sektörel olarak bilgi verdiklerini ifade etti. Kapısnın her zaman Muşlu hemşerilerine açık olduğunu ifade eden Öner, Döşemealtı ve Malazgirt’in de kardeş müdürlük olmalarının önemine dikkat çekti.

Antalya Döşemealtı İlçe Tarım Müdürlüğü’nün kardeş müdürlüğü Malazgirt üreticileri ve müdürlük personeli ziyaretlerinin ikinci gününde İlçe Tarım ve Orman Müdürü Dr. Funda Ayar Şensoy ile çalışmalar hakkında genel bir değerlendirme yaptı ve müdürlük personeli ile tanıştı.

Ardından Döşemealtı Kaymakamı Cengiz Cantürk makamında ziyaret edilerek, proje çalışmaları, Malazgirt ilçesi ve tarımı gibi konularda sohbet edildi ve proje tanıtım toplantısına geçildi. Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı tarafından işletmeciliği yapılan ilçe kesimhanesinde verilen yemek davetinin ardından misafir üreticilerin ilgilendiği konulara göre planlanan kesimhane, mantarhane, bıldırcın işletmesi, nar bahçesi, koyun işletmesi ziyaretleri yapıldı.

Akşam yemeğinde ilçe kaymakamlığının misafiri olan ekip, gün içerisindeki izlenimlerini kendileri ile paylaştılar ve çok verimli geçen gün için teşekkür ettiler.