Kocaelispor’un 10 yıllık hasreti bitti

21

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, düzenlediği basın toplantısında Kocaelispor camiasının 10 yıldır beklediği transfer yasağının kalktığını duyurdu. Başkan Büyükakın; “Kocaelispor Süper Lig’de mücadele etmeli” dedi.

Seka Park Otel’de yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kulüp yöneticileri, taraftarlar ve basın mensupları katıldı.

Kocaelispor’un 10 yıldır beklediği transfer yasağının kalktığını ifade eden Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez; “30 Ağustos ile birlikte çifte bayram yaşıyoruz. Kocaeli ve sporumuz için bugün tarihi bir gün. Bu süreçte bizlere varlığıyla hem maddi hem manevi çok büyük destekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın varlığı en sıkıntılı durumları atlatmamızda bizlere güç verdi. Bu süreçte valimiz, milletvekillerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, siyasi partilerin il başkanları bize destek verdi.

“10 YILLIK ESARET BİTTİ”
Bugün gelinen noktada 10 yıllık transfer esaretini bitirdik. Borçlar ödenmiş bir şekilde Türkiye’deki kulüplerin belki de yüzde 10’unda olmayacak bir kulüp olarak karşınıza çıkmış bulunuyoruz. Sponsorluk ve reklam desteğiyle bize destek olan başkanımıza teşekkür ederim. Bu süreç misafir olduğumuz liglerden kayıpsız geçerek beyefendisi olduğumuz Süper Lig’e gide yolun ilk başlangıcı olsun” dedi.