Kılıçdaroğlu: Her türlü iftira yapıldı

Kılıçdaroğlu: Her türlü iftira yapıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM CHP Grup Toplantısında konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu şunları ifade etti: “Bu milletin ahlakına, bu milletin ferasetine güveniyoruz, bu milletin vicdanına güveniyoruz” dedik. Bir hakkın, teslim edilen bir hakkın bir kişinin elinden kapalı kapılar ardında nasıl alındığını gördük. Sadece biz değil, 80 milyon vatandaşımız gördü. Sadece 80 milyon mu? Bütün dünya gördü ve bütün dünya bizdeki demokrasiyi sorgulamaya başladı nasıl olur bu diye. Evet, bütün bunlara rağmen seçime gittik ve güzel bir sonuç aldık.
Peki, seçimler hangi şartlarda yapıldı? Buna da bakmamız lazım. Her türlü iftira yapıldı, her türlü! Pontus’tan tutun diplomaya kadar. Bu kadar gerçekten samimi söylüyorum bir iktidar partisinin ve onun destekçilerinin, artı Cumhurbaşkanının, bütün bunları bir tarafa bırakın doğrudan doğruya Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak orantısız bir şekilde bütün güçlerini kullanarak bir seçim propagandası yaptılar.”

“Vicdan var mı ?”

“Medyaları var, yüzde 90’ı kontrol ediyorlar, Cumhurbaşkanları var tarafsızlığını tamamen unutmuş vaziyette, bürokratları var, ekonomik güçleri var. Ama bizim de vicdanımız var, bizim de Allah’ımız var, bizim de inancımız var” diyen Kılıçdaroğlu, “Kimseye kötülüğümüz yok, kimseye kin tutmuyoruz, kimseye öfke duymuyoruz. İşi o noktaya taşıdılar ki, Sayın Erdoğan “Bu pazar günü Sisi’ye mi oy vereceksiniz, Binali Yıldırım’a mı oy vereceksiniz” deme noktasına kadar geldi. Emin olun bazen sorguluyorum, bazen düşünüyorum, bunlarda vicdan var mı acaba, ahlak var mı acaba, ahlakın kırıntısı kaldı mı acaba? Allah korkusu kaldı mı acaba? Onu da soruyoruz, evet maalesef” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler