Keskin: Bu güzel günler Dünyamıza huzur ve barış getirsin

21

Kurban Bayramı Sultanbeyli’de dolu dolu yaşanıyor. Bayramın birinci günü kurban satış ve kesim merkezinde ilçe sakinleri kurban ibadetlerini gerçekleştirdi. İkinci gün ise belediyede kent bayramlaşması düzenlendi.

Sultanbeyli, kent bayramlaşmasında bir araya geldi. Bayramın ilk gününde hizmet veren Sultanbeyli Belediyesi kurban satış ve kesim merkezinde vatandaşlar sorunsuz şekilde ibadetlerini gerçekleştirdi. Kurulan 5 kesim ünitesinde modern ekipmanlarla, İslami kurallara uygun olarak kurbanlar kesildi. İkinci gün ise başkanlık makamında kent bayramlaşması düzenlendi. Genç yaşlı herkes bir araya gelerek bayramı en güzel şekilde idrak etti.
Bayramlaşmada Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tombaş da hazır bulundu. Başkan Keskin yaptığı konuşmada; bayramların birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirdiğini ifade ederek, ” Tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Dünyamıza bu güzel günlerin huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi olarak hemşehrilerimizin en güzel şekilde bayramı yaşamaları için imkânlarımızı seferber ettik. Kurban satış ve kesim merkezimiz ilk gün ibadetlerini yerine getirmek isteyen hemşehrilerimize hizmet etti. Bugün de geleneksel hale gelen kent bayramlaşması programımızı gerçekleştiriyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimin ve İslam Alemi’nin bayramını tebrik ediyorum ” dedi.
Bayramı şehir dışında geçirecek olanlara da uyarılarda bulunan Başkan Keskin, sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyardı ve mutlaka herkesin emniyet kemeri takması gerektiğini hatırlattı.