KAYMAKAMI KUBİLAY KORONAVİRÜS DENETİMİNE KATILDI

11

KAYMAKAMI KUBİLAY KORONAVİRÜS DENETİMİNE KATILDI

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY ve Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Erkan DİNÇ’in katılımıyla 1 Ekim 2020 Perşembe günü Sultanbeyli’de koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştirildi.

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY gerçekleştirilen market, lokanta, pastane ve toplu ulaşım denetimlerinde; iş yeri sahiplerini, sürücüleri ve vatandaşlarımızı maske, mesafe ve temizlik konusunda uyararak tedbirlere uyan vatandaşlarımıza teşekkür etti.

Kaymakamımız Sayın Metin KUBİLAY denetimlerin ardından yaptığı açıklamada “İçişleri Bakanlığı’mızın genelgesi doğrultusunda toplum sağlığını korumak amacıyla denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sultanbeyli’de Covid 19 salgınının başladığı 11 Mart tarihinden 30 Eylül 2020 tarihine kadar salgınla mücadele kapsamında 28.918 denetim gerçekleştirdik. Bu denetimlerde kurallara uymayan 2.629 kişi ve 98 işletmeye toplam 4 milyon 816 bin 426 Türk Lirası para cezası uyguladık. Toplum sağlığını tehlikeye atanlarla mücadelemiz aralıksız olarak devam edecek. Tüm vatandaşlarımızdan ricam Devletimizin aldığı tedbirlere sıkı sıkıya uymalarıdır.” ifadelerini kullandı.