Interpol polisi Türkiye’de eğitilecek

Interpol polisi Türkiye’de eğitilecek

Interpol polisi “Adli Tıp ve Kriminalistik” alanında Türk hocalardan eğitim alacak. Bu eğitim dünyada ilk kez Türkiye’de verilecek.

Olay yerine giden ve olay yeri inceleme uzmanı olmayan polislerin doğru inceleme yapmaları adına İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde başlatılan “Adli Tıp ve Kriminalistik” eğitimi dünyaya açılıyor. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin İnterpol ile yaptığı işbirliği bu alanda bir “ilk” olurken, bu kapsamda ilk olarak 300 Türk polisine eğitim verildi. Türk polisinin eğitimi sonrasında üniversite ile İnterpol arasında akretitasyon çalışmaları gerçekleştirildi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Interpol’e üye 194 ülkenin polislerine eğitim vermeye hak kazandı.
Eğitim paketinin içeriği üniversitede yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zafer Koç, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Tıp Fakültesi Adli Tıp Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ersi Kalfaoğlu ve öğretim üyeleri katıldı.

Benzer Haberler