İmamoğlu: Köprü Trafiği İle İlgili Çalışma ve Tavsiyelerimiz Olacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yapılan çalışma nedeniyle oluşan trafiğe dikkat çekerek, “Bunu nasıl çözeceğimiz konusunda çalışmalarımız, işi yapan Karayolları Genel Müdürlüğü’ne tavsiyelerimiz olacak. Bugün itibariyle İstanbul’un acil konusu olarak gündemimize aldık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez göreve gelmesinin ardından ilk mesaisine bugün başladı. Mesaisinin ilk gününde çalışanlarla tek tek tokalaşan Ekrem İmamoğlu, kameraların karşısına geçerek Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yapılan çalışma nedeniyle oluşan trafiğe dikkat çekti.

İmamoğlu, “Göreve geldiğimiz an itibariyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde başlatılan tamir ve tadilat işleri dolayısıyla gerçekten trafik sorunu yaşanmakta. Biz bunu nasıl takviye edebiliriz ve nasıl çözümleyebiliriz konusunda önerilerimiz, tavsiyelerimiz ve harekete geçireceğimiz deniz ulaşımı olsun diğer birkaç hususla ilgili hamlelerimiz olacak. Bunun ilk konularından birisi bu olacak. Bu çalışmayı başlatan Karayolları ve Ulaştırma Bakanlığı’na hem 3. Köprü hem de diğer geçişlerle ilgili bir kısım tavsiyelerimiz olacak. Bunları bugün itibariyle İstanbul un acil konusu olarak gündemimize aldık. Yaptığımız tüm iş ve işlemleri vatandaşımıza bildirmek maksatlı vatandaşımızla şeffaf bir bağ kurmak maksatlı bir süreci harekete geçireceğiz. Vatandaşlarımızın bizim göremediğimiz önerilerini bize büyük katkı sunacağı geri dönüşleri elde etmiş olacağız” diye konuştu.

“100 GÜNLÜK EYLEM PLANINI DERHAL DEVREYE ALIYORUZ”

“Elbette ki belediyemizin ilk 100 günlük planında, planladığımız işlerin derhal devreye alınması noktasındaki konuları konuşacağız. Elbette ki kadromuzla, mevcut kadroyla eşleştireceğimiz, politikalarımız üzerinden bir eylem planımız olacak. Sabah ilk işimiz bununla ilgili ekiplerimizle oturup konuşabilmek” ifadelerini kullanan Ekrem İmamoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Yoğun bir mesai sürecine başlayacağız. Umuyorum İstanbul’umuzun ve şehrimizin insanlarını ilgilendiren her hususta, bir araya gelip konuşacağımız konular olacak. Kurumsal projelerimizin dışında depremle ilgili yapacağımız eylem planımızı hızlıca harekete geçirmek ve bu konuyla ilgili kısa ve orta vadeli diye tanımlayacağımız eylemlerimizi göreceksiniz. Bir başka konu her yerde dile getirdiğimiz, mülteci konusu. Hızlıca bu konuda bir eylem planımızın kurum içindeki mevcut ekiplerle kurum dışından katacağımız diğer arkadaşlarımızla beraber çok üst seviyede politikalar üretmek ve devletimizin ilgili kurumlarıyla da iyi bir iş birliği yaparak, gerçekten hem İstanbul halkına uluslararası politikalar noktasında iş gelişmeleri başlatacağız. Bu gerçekten sokakta saha da sıklıkla dile getirilen ve bizi üzen olayları yaşatmaktadır. Halkımızın bu sesine kulak veren bir belediye olacağız. Elbette ki deprem bizim çok öncelikli konularımız.”

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.