İmamoğlu Erdoğan’a projeleri anlatan mektup verdi

İmamoğlu Erdoğan’a projeleri anlatan mektup verdi

Türkiye Belediyeler Birliği’nin Ankara’da düzenlendiği ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’ne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li diğer büyükşehir belediye başkanları, davette belirtildiği programla ilerlenmediği için kongreye devam etmeme kararı aldı.

Davette, İBB’ye sinyalizasyon konusundaki çalışmaları dolayısıyla ödül verileceği, İmamoğlu’nun ödülü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elinden alacağının belirtildiği kaydedildi. Ancak kongrenin, davette belirtildiği programla ilerlemediği öne sürüldü.

Kongre öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, randevu talebi içerikli dört sayfalık bir mektup sunduğunu vurgulayan İmamoğlu şöyle konuştu: “Bilişim teknolojileri ile ilgili belediyelerimizin hazırladığı projeler var. Bunlar herhalde seçici kurullar tarafından çalışıldı. Bizim de sinyalizasyonla ilgili bir kurumumuzun çok özel yazılım çalışması vardı. Onla ilgili ödül uygun görülmüş. Her belediyemizin çok değerli projeleri vardı. Ama bize yapılan davetin inceliği şurada: ‘Sizin katılmanızı çok arzu ediyoruz. Mutlaka olmanız bizim için değerli. Çünkü Sayın cumhurbaşkanımız ödülü size verecek, takdim edecek. Sizin de özellikle bilişim, yüksek teknoloji, akıllı şehirler ile ilgili düşüncelerinizi alacağımız bir sempozyuma katılmanızı istiyoruz.’ Bu kadar güzel, bu kadar nezaketli davete hepimiz incelik gösterip, eksiksiz buraya katılmaya çalıştık. Ama 180 derece farklı bir psikoloji ile süreç yönetildi. Tekrar söylüyorum bunu söyleyenler TBB’nin gerçek ev sahipleridir.”

Haberin devamı için: Diken

Benzer Haberler