Gazetecileri Yakından İlgilendiriyor! Yasalaşıyor mu?

Gazetecileri Yakından İlgilendiriyor! Yasalaşıyor mu?

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD), internet gazetecilerini yakından ilgilendiren bir adım attı. İnternet gazetecilerinin haklarını içeren yasa teklifi önerileri, MHP’ye sunuldu. MHP’nin ilgili kurullarında yapılacak çalışmanın ardından önerilerin Meclis’e sunulması planlanıyor. Öneriler, basın mensuplarını ilgilendiren yasaların bazı maddelerinde değişiklik öngörüyor.

UİGAD heyeti, Ankara’da çeşitli temaslarda bulundu. Ankara ziyaretinde; UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener, Genel Başkan Yardımcısı Gökhan İzgi, Genel Sekreter Selçuk Taşdemir, Marmara Bölge Sorumlusu ve İstanbul İl Başkanı Emrullah Güvener ve yönetim kurulu üyeleri Savaş Karan ile Uğur Eskier yer aldı.

Heyet ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından MHP Genel Merkezi’ne geçen heyet, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’i ziyaret etti. Yönter’e internet gazeteciliği hakkındaki yasa teklifi taslağı önerileri sunuldu.

YÖNTER, YASA TEKLİFİ ÖNERİLERİ İLE İLGİLENME SÖZÜ VERDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter, UİGAD’ın yasa teklifi taslağı önerilerini ilgiyle inceledi. Önerilerle ilgili partinin ilgili kurullarında bir çalışma yapacaklarını söyleyen Yönter, önerilerin önümüzdeki ocak ayında TBMM’ye sunulması için elinden gelen çabayı göstereceğiniz söyledi. “Söz vermişsem sözümü tutarım.” diyen Yönter, bazı yasa teklifi çalışmaları ile ilgili de anekdotlar anlattı. MHP Genel Başkan Yardımcısı, UİGAD heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

YENER: İNTERNET GAZETECİLERİNİN SORUNLARINI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

UİGAD Genel Başkanı Yener de, internet gazeteciliği alanındaki sorunları anlatarak, önerilerinin bu sorunları çözmeye yönelik olduğunu vurguladı. Yener, MHP’nin de desteği ile önerilerinin yasa teklifi olarak TBMM’ye sunulması ve önerilerdeki maddelerin ilgili kanunlara eklenmesi ile internet medyasındaki birçok yasal boşluğun doldurulmuş olacağına da dikkat çekti. Ayrıca, misafirperverliğinden dolayı Yönter’e teşekkür etti.

BAHÇELİ, UİGAD HEYETİNİ KABUL ETTİ

UİGAD heyeti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin makamına da kabul edildi. Bahçeli ile selamlaşan heyet, kabulden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bahçeli, sağlığının gayet iyi olduğunu; Genel Merkeze daha sık gelmeye başladığını ifade etti. Kendisini ziyarete gelenlere teşekkür eden Bahçeli, birlik mesajları verdi.

SEMİH YALÇIN’A BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

Öte yandan, UİGAD heyeti, bir süre önce oğlunu kaybeden MHP Genel Başkan Yardımcısı  Semih Yalçın’a da başsağlığı ziyaretinde bulundu. UİGAD’ın önerileri sunulan Yalçın, bu konuda her türlü desteği vereceğini ifade etti.

UİGAD GENEL BAŞKANI, ANKARA TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ

UİGAD Genel Başkanı Yener, Ankara temaslarını değerlendirdi. Ziyaretlerin tahminlerinden daha verimli geçtiğini söyledi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter’in UİGAD’ın internet gazetecilerini ilgilendiren yasa teklifi taslağı önerileri ile yakından ilgilendiğini kaydeden Yener, önerilerin önümüzdeki ay TBMM’ye gelebileceğini ifade etti. Önerilerin yasalaşması için Yönter’in elinden geleni yapma sözü verdiğine dikkat çeken Yener, Yönter’e teşekkür etti.

Yener, “Ankara’da verimli görüşmeler yaptık. UİGAD heyetine büyük bir ilgi vardı. Bu tür temaslarımız ve ziyaretlerimiz devam edecek. Derneğimizin misyonu ve vizyonu doğrultusunda elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ YASA TEKLİFİ ÖNERİLERİ”

Yener, önceliklerinin “internet gazeteciliği yasa teklifi taslağı önerileri” oluğunu vurgulayarak, “Yönetimimiz şu anda bu önerilere yoğunlaştı. En kısa zamanda Meclis’e sunulmasını arzu ediyoruz. Bu konuda görüştüğümüz siyasi partilerden olumlu izlenimler aldık. Sayın MHP Genel Başkanı Yönter de önerilerle özel olarak ilgilenme sözü verdi. Bu bizim için çok önemli. Taleplerimizle yakından ilgilenen Sayın Yönter’e çok teşekkür ederiz. Bu önerilerimizle ilgili temaslarımız ve takiplerimizi kesintisiz sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yener, Ankara ziyaretinden daha umutlu olarak döndüklerini ifade ederek, destek veren UİGAD yöneticilerine ve üyelere teşekkür etti.

Benzer Haberler