Erzurum Herfene Gecesi Sultanbeyli’de Yaşatılıyor

27

Sultanbeyli Erzurumlular Derneği’nde Herfene Gecesi programı yapıldı. Programda bir araya gelen Erzurumlular hem yöresel ürünleri tattılar hem de halaylar eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Uzun kış gecelerinin vazgeçilmesi Herfene Geceleri yaşatılmaya devam ediliyor. Sultanbeyli Erzurumlular Derneği tarafından düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Ali Sezer ilk olarak dernek faaliyetlerine değindi. Her yıl Erzurum’un bir ilçesinde çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunduklarını söyleyen Sezer, her eğitim-öğretim yılında da 100 öğrenciye burs verdiklerini söyledi.

Derneğin tüm Sultanbeylilere ve Erzurumlulara ait olduğunu ifade eden Başkan Sezer, derneğe olan katkılarından dolayı tüm hemşerilerine teşekkür etti. Yeni yılda da çeşitli etkinliklerin devam edeceğinin altını çizen Sezer, “Bundan sonra İnşallah daha fazla hizmetler yapacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından konuşan Dernek Müdürü Tahsin Kara ise dernekte yapılan faaliyetlerde birçok perde arkası kahraman olduğunu dile getirerek Herfene Gecesine sponsor olan kurumlara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Erzurum bölgesine ait çeşitli yöresel tatlar katılımcılara ikram edildi. Türküler eşliğinde ikramları tadan Erzurumlular daha sonra halaylar eşliğinde doyasıya eğlendi.
Programa; Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcıları Yasir Ağırman, Erkan Dinç, dernek başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.