Erdoğan: Kimi evde kalıyor, kimi 30’undan sonra evleniyor

27

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, “Gençlerimizin evlilik yaşı ilerledi. Çoğu 30’u geçkin yaşta evleniyor. Kimi evde kalıyor” dedi.

Erdoğan, ‘evlilik dışı yaşamın medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya çalışıldığını’ belirterek, “Bu büyük tehlikeye hep beraber karşı koymalıyız” dedi.

Erdoğan şunları söyledi: “Kadına şiddet başta olmak üzere, sıkıntısını yaşadığımız pek çok sorunun çözümü, aile kurumunun güçlendirilmesinden geçiyor. Geçenlerde bir olay daha yaşandı. Bir namussuz, bir alçak, meşru olmayan bir yaşamla, onunla birlikte yaşıyor. Asit veya kezzap atıyor yüzüne tabii bir göz gidiyor. Mahkemenin verdiği ceza ortalama söylüyorum 13. Ben soruşturuyorum, bana verilen cevap şu. Kanunun en yüksek oranı bu. Arkadaşlar, siz niye kanun diyerek bize böyle bir cevap yolunu buluyorsunuz. Ben kanundan bahsetmiyorum. Ben haktan, hukuktan bahsediyorum. Siz burada hakkı arayacaksınız, adaleti arayacaksınız. Böyle bir olay kendi kızının başına gelmiş olsa bu olayı nasıl değerlendirirsin? Yargı dünyasına sesleniyorum. Kanunların arasındaki maddelere değil vicdanınızın sesine kulak verin. Adaletin tecellisini hakta, hukukta arayın. Hukuk eşittir kanun değildir.”