DSP Sultanbeyli Kongresi Başkan Mercan’ın Katılımıyla Yapıldı

DSP Sultanbeyli Kongresi Başkan Mercan’ın Katılımıyla Yapıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Sultanbeyli olağan kongresi İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede yeniden mevcut Başkan Adem Baş seçildi.

DSP Sultanbeyli  İlçe binasında yapılan kongreye İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan,  İstanbul İl Saymanı  Ersan Yılmaz, Üsküdar İlçe Başkanı Naim Er ve partililer katıldı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan kısa bir selamlama konuşmasının ardından, DSP’nin geçmişi, yaşadığı süreçler ve genel ülke siyasetine değinerek yürütülen iç ve dış politikalardan bahsetti.

Mercan, hiçbir yardım almadan yürekli gönüllülerden oluşan bir öz veri hareketi olduklarını ve küllerinden doğan DSP’nin adım adım büyük bir kararlılıkla tekrar iktidar olacağına inandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından yönetim kurulunun ibrası, aday listelerinin tanıtımı yapıldı. Dilek ve temennilerin ardından seçimlere geçildi. Kurucu İlçe Başkanı Adem Baş yapılan 1. Kongrede tek liste ile seçime girerek tüm delegelerin oyunu aldı ve yeniden ilçe başkanı oldu.

Benzer Haberler