“DSP küfürbazlara pabuç bırakmayacak, takipçisi olacaktır” « Teferruat Gazetesi

SON DAKİKA

TUZLA’DA LALELER AÇTI

Genel, İstanbul, Manşet

SON DAKİKA ! KABİNEDE DEĞİŞİKLİK

Ekonomi, Manşet, Sağlık, Siyaset

“DSP küfürbazlara pabuç bırakmayacak, takipçisi olacaktır”

Bu haber 22 Ocak 2020 - 21:38 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Ordu’nun AK Partili Korgan İlçesi Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’ın, merhum Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit hakkındaki ‘skandal’ paylaşımı sonrası DSP’liler Çağlayan Adliyesi’nde bir basın açıklaması yapıp Kiraz hakkında suç duyurusunda bulundu.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Av. Onur İste tarafından okunan basına açıklamasına; Basın, Yayın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, DSP PM Üyesi Selçuk Taşdemir, DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, DSP İstanbul İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

Açıklamada, “Bildiğiniz üzere, Demokratik Sol Partimizin kurucu genel başkanı saygıdeğer büyüğümüz Rahşan Ecevit, 17 Ocak 2020 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.  Onun ölümü, sağcısından-solcusuna, alevisinden-sünnisine toplumun her kesimini derinden üzmüştür. Rahmetli Hanımefendi, bize, başbakanımız rahmetli Bülent Ecevit’ in emanetiydi.  Ancak belirtelim ki, bugünlerde sıkça yapılageldiği üzere, Rahşan Hanım’ ı sadece Bülent Ecevit’ in eşi ya da onun emaneti olarak tanımlamak Rahşan Hanım’ a büyük bir haksızlık olacaktır.

Rahşan Hanım, sadece büyük bir devlet adamının eşi değildir. Rahşan Hanım’ ın kendisi de oldukça önemli bir siyasi figürdür.

-Siyasi figür olmasının yanında, Rahşan Hanım, hem yazar hem de ressamdır.

-Rahşan Hanım, 1980 öncesindeki Cumhuriyet Halk Partisi içinde ilk ciddi kadın örgütlenmesini başlatan kişidir.

-Rahşan Ecevit, Köylü Derneği’ nin kurucusudur.

-Rahşan Ecevit, bugün bütün siyasi partilerin kullandığı seçim otobüslerinin fikir annesidir.

-Rahşan Hanım, Demokratik Sol Parti’ nin kurucu genel başkanıdır.

-Rahşan Ecevit, Demokratik Sol Parti’ nin en uzun süre örgütten sorumlu genel başkan yardımcılığını yapmış kişidir.

-Bugün demokratik sol felsefe varsa, Rahşan Ecevit bu gerçekliğin en büyük mimarlarındandır!

Rahşan Ecevit, bu müstesna özellikleriyle Türk kadınına örnek olmuş ve Türk kadınının sadece kocasının arkasında duran değil, kocasının yanında ve ona gerçek anlamda “eş” pozisyonda duran bir hayat arkadaşı olabileceğini tüm yaşamı boyunca göstermiştir.  Türk milleti kadirbilir bir millettir! Öyle olduğu içindir ki, vatanseverliğinden aklı başında kimsenin şüphe edemeyeceği Rahşan Ecevit’ in ölümü, Türk milletini derinden üzmüştür.  Ancak her milletten çıkabileceği gibi, bizim milletimiz içinden de, kendi siyasi kampını, yüksek vatanseverlik duygusunun üzerinde gören insanlar çıkabilmektedir. Bu insanlar, toplumu kamplara bölmeyi ve milletini sevmek yerine yalnızca partilerini sevmeyi alışkanlık haline getirmiş marjinal bir azınlıktan ibarettir! Ordu’nun Korgun İlçesi’nin Belediye Başkanının sosyal medya hesabından yapılan paylaşım da, böyle marjinal bir düşüncenin ürünüdür. Korgun Belediye Başkanı’nın sosyal medya hesabından, müteveffa Rahşan Hanım’ın hatırasına hakaret edilmiştir. Ölmüş kişinin aziz hatırasına hakaret etmekten çekinmeyen terbiye yoksunu kişiler hakkında bugün Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunduk. Demokratik Sol Parti, küfürbazlara pabuç bırakmayacak ve bu suç duyurusunun takipçisi olacaktır.

Bizler, Demokratik Sol Partinin evlatları olarak, Rahşan Hanım’ın aziz hatırasını emanet almış bulunuyoruz. Gerçekte bu hatıranın sahibi aziz Türk milletidir.Bizler bu hatıranın sadece emanetçileriyiz. Bizler; ne demokratik sol fikre, ne Ecevitlere ne de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine üçbeş marjinal terbiye yoksununun dil uzatmasına izin vermeyiz! Tüm kamuoyu bilmelidir ki, Demokratik Sol Parti, değerlerine dil uzatan herkese karşı en sert hukuki mücadeleyi vermeye kararlıdır” ifadeleri kullanıldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.