“Cumhurbaşkanı Parti Başkanı Olmamalıdır”

“Cumhurbaşkanı Parti Başkanı Olmamalıdır”

Cumhurbaşkanlığı sistemine yönelik sorulan soruya cevap veren SP lideri Karamollaoğlu “Cumhurbaşkanlığı sistemi devam edebilir ama Cumhurbaşkanı parti başkanı olmamalıdır. Bunun yanında Cumhurbaşkanı denetlenebilir olmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Karamollaoğlu şunları ifade etti: ”

Her hafta üzerinde durduğumuz aciliyet ihtiva eden bir başka meselemiz ise ekonomimizin hali pürmelali. G20 Zirvesi akabinde ekonomik göstergelerde bir rahatlama görülmektedir. İktidar buradan büyük başarılar elde etmiş gibi açıklama yapsa da bu zirvenin tek bir kazananı var o da Trump. Fakat buradan uyarmak istiyorum bu kimseyi rehavete sürüklemesin. Çarşının pazarın hali ortada her sabah yeni bir zam haberi ile uyanıyoruz.

İşte bunun son örneği Benzine gelen 27 kuruşluk zam. İktidar ekonomiyi düzeltmek istiyorsa; biran önce üretim anlayışına benimsemek zorunda. Bizim üretim üretim demekten dilimizde tüy bitti fakat iktidar bizi anlamamakta ısrarcı.

Biz et tekrar-u Ahsen velevkane 180 (tekrar iyidir velev ki 180 kere bile olsa) Anlayışı ile yine uyarıyoruz;

Türkiye ekonomisi bugünden itibaren bütün kaynaklarını üretime tahsis etmezse ekonomi düzelmez. Üretime hizmet etmeyen hiçbir yatırım başlatılmamalı. Bizim bu itirazlarımızdan hiç ders almıyorlar.”

Benzer Haberler