CHP’li Kantekin: Başarılarımız ‘Başarısız’ olarak değerlendirildi

26

CHP Sultanbeyli ilçe kongresinde başkanlığı 2 oy farkla kaybeden önceki başkan Murat Kantekin, başarılarının delegeler tarafından ‘başarısız’ bulunduğunu söyledi.

Marmarahaberajansi.com’a açıklamalarda bulunan CHP’li Kantekin, “Son yerel seçimde 2 katı oy arttırmamıza rağmen delegelerimiz bizi ‘başarısız’ bularak bugün yapılan Sultanbeyli İlçe Kongremizde göreve başka arkadaşlarımızı seçti.
Görev süremiz boyunca Sultanbeyli’de AKP’nin rantçı ve karşı devrimci politikalarına karşı mücadele ettik. Salonlarda değil sokakta bir siyaset yürüttük. Örgütümüzü sokağa çektik. Örgütümüze inandık, delegeleri masada yazmadık, Sultanbeyli’de ilk kez 15 mahalleye sandık koyarak demokratik bir süreç işlettik. Emekle mücadele ettik, kafa kol ilişkilerine boyun eğmedik, rantçı anlayışın karşısında durduk. Sürekli eylemselliği önceleyen bir yapıda olduk. İlkeli bir siyaseti temel alan eğitimli, birikimli bir ekiple yol yürüdük. CHP’de iktidar olmayı değil, CHP’yi iktidar yapmayı hedefledik. Partimizin hareket alanını genişletmek için emek verdik, strateji geliştirdik, riske girdik. İstanbul’da belediyeyi kazanacak bir yol haritası ile ilerledik, başardık.
Ve tüm bunların sonunda delegelerimizin taktiri farklı oldu; bizi başarısız bularak göreve seçmedi. Her şeye karşın, ilkeli siyaseti, etik değerleri önceleyen birbirinden kıymetli emektar yol arkadaşlarıma, benimle bir ideali paylaşan dostlarıma, oy versin ya da vermesin tüm delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum.
Her şey için teşekkürler. Umarım bir gün, bir adım ileri giden başarıyı ayaklarından aşağı çekmemeyi içselleştirebiliriz.
Allah herkesten razı olsun” diye konuştu.