Büyükyalı-Samandıra Arası 10 Dakika Oluyor

39

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maltepe’de Başıbüyük-Samandıra arasındaki trafiği önemli ölçüde rahatlatacak yol yapım projesine devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Kemer Sokak Hayat Su bölgesindeki mevcut yol 20 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

İBB tarafından yapımı devam eden Başıbüyük-Samandıra arasındaki yol projesi ile, D-100 2 gidiş, 2 geliş bölünmüş yol olarak hizmet verecek. Maltepe Cezaevi, Maltepe Üniversitesi ve Narcity bağlantılarında toplam 3 köprülü kavşak yapılacak. Böylece, Büyükyalı ile Samandıra Kavşakları arasında trafiğin yoğun olduğu saatlerde zaman zaman 1 saate kadar çıkan ulaşım süresi 10 dakikaya düşecek.

Çalışmalar kapsamında ayrıca, Büyükbakkalköy Mahallesi Kemer Sokak (Çiftlik Yolu) Hayat Su ve Alkanlar Elektrik bölgesinde yer alan ve yağışlı zamanlarında taşkınlara neden olan derenin de ıslahı gerçekleşecek. Dere kesitlerinin genişletilmesi ile ani yağışlarda sel baskınlarının önüne geçilmiş olacak.

 MEVCUT YOL ÇİFT YÖNLÜ TRAFİĞE KAPATILACAK

 Yol yapım ve dere ıslah çalışmalarının sorunsuz ilerleyebilmesi için,Kemer Sokak Hayat Su bölgesindeki yol, 23 Ağustos Cuma gününden 11 Eylül Çarşamba gününe kadar her iki yönde trafiğe kapatılacak.

Sürücüler bu süre zarfında alternatif güzergah olarak Büyükbakkalköy yolunu kullanabilecekler.