Bursa MEM Müdürü’nden Öğrencilere Tavsiyeler

76

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger 2018-2019 eğitim öğretim sezonu sonu dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müdür Dülger mesajında, “Biliyoruz ki; 21. yüzyılın olmazsa olmazı ve lokomotifi olan teknolojiyi, ana hedefine ulaşmak için bilinçli bir şekilde kullanabilen, dünyada yaşanan olaylara kayıtsız kalmayan, meselelere insan hakları penceresinden bakabilen, yenilikçiliği kendi öz kültürüyle harmanlarken derin ve köklü tarihine, toprağına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde filizlenen gençler yetiştirmek en büyük hedefimiz.

Bugün yetişmesinde rol oynadığımız bir çocuk yarın hastanende bir doktor, okulda bir eğitimci ya da herhangi bir meslekte karşımıza çıkacak. Geleceğin insanlarına şekil verdiğimizi unutmadan ince ince, nakış nakış işlemeliyiz evlatlarımızı.

Kıymetli meslektaşlarım, toplumlara ışık tutan, yön veren, bizleri hayata hazırlayan yegane insanlar sizlersiniz. Sizlerden çok şey bekliyoruz. Yaptığınız işin sadece bir meslek değil bir fedakârlık ve özveri işi olduğunuzu hepimiz biliyoruz. Sizlerden hep bu hassasiyetle okullarınıza ve sınıflarınıza girmenizi temenni ediyorum.

Sevgili Çocuklar, yıl boyunca biliyorum ki çok çalıştınız ve artık uzun bir tatilin başındasınız. Şunu unutmayın ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek değildir. Bu uzun tatil süresince size değer kazandıracak, bakış açınızı genişletecek, ruh ve beden sağlığınızı pekiştirecek eylemlerde bulunmak kendinize yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.

Önümüzdeki dönem başında tatilde ne yaptın sorularına ”iyi kitaplar okudum, iyi filmler seyrettim, şehrimi karış karış gezdim ve tarihi-kültürü hakkında yeni şeyler öğrendim, ilgilendiğim bir konu hakkında daha detaylı araştırma yaptım ve bunu kendime ait bir blog sitesi kurarak internette insanlara yararlı olacak bir hale getirdim, spor yaptım, doyasıya oyun oynadım” gibi cevaplar vermeniz ümidiyle güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Uzun ve yoğun geçen bir yılın ardından dinleneceğiniz ve yeni bir eğitim öğretim dönemine daha fazla gayret ve istekle hazırlanacağınız güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.”