Birikim’de Bayrak Değişimi, Dr. Halit Korkusuz kimdir?

205

Çeyrek asırlık tecrübesiyle ülkemizin eğitim süreçlerine katkı sunan Birikim Okulları’nın yeni genel müdürü Dr. Halit Korkusuz oldu.

2015 yılından bu yana yönetim kurulu üyeliğini ve genel müdürlük görevini başarı ile yürütmüş olan Yusuf Yalçın,  genel müdürlük görevini Dr. Halit Korkusuz’a devretti. Yalçın,  yönetim kurulundaki görevine devam edecek.

Dr. Halit Korkusuz kimdir?

1987 yılında İzmir’de doğdu.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2009 yılında mezun oldu. Akabinde Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Özel Hukuk” alanında yüksek lisans, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Özel Hukuk” alanında da doktorasını tamamladı.

“Nükleer Santral İşletenin Hukuki Sorumluluğu”, “6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu’nda Düzenlenen Hizmet Sözleşmelerinin Sona Ermesi ve 4857 Sayılı İş Kanununa Tabi İşçilere Etkisi”, “Avukatlık Hukukuna Giriş (Prof. Dr. M. Refik Korkusuz İle Ortak yayın)”, “Avukatlık ve Noterlik Hukuku (Prof. Dr. M. Refik KORKUSUZ ile ortak yayın)” ve “Hukuk Başlangıcı” olmak üzere 5 akademik kitabı bulunan KORKUSUZ, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Hukuk Bilimleri Ana Bilim Dalında “Dr. Öğretim Üyesi” olarak çalışmaktadır.

Anadolu Gençlik Derneği ve Hukukçular Derneği’nin yönetim kademesinde aktif görevde bulunmuştur.

Evli ve iki çocuk babasıdır.