Balıkgöl Festivali Başlıyor

34

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesine bağlı balıkgölde düzenlenecek olan geleneksel Balıkgöl festivali başlıyor. Taşlıçay Belediyesi tarafından organize edilecek olan Balıkgöl Festivali 2 gün sürecek.

Yerel sanatçılar, yerel yemekler ve ürünlerin yanı sıra sanatçı Manuş Baba’da konser verecek. Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, “Balıkgöl’de geleneksel festival yapmayı planlıyoruz, bölgenin turizm açısından tanınması ve saklı cennet olan balıkgöl’ün turizm de yerini alması için her yıl bu festivali yapacağız. Festivalimize Ağrı merkez ve ilçelerinden, Van ve Iğdır’dan katılımların olacağını şimdiden duyuyoruz, Bu ilçemiz adına bizi gururlandırıyor” dedi.

Taşdemir şöyle devam etti: “Taşlıçay Belediyesi olarak 24 Ağustos saat: 10.00 itibariyle balıkgöl’e ücretsiz taşımayı yapacağız. Ailenizle birlikte burada güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz, buradan şehir içi ve şehir dışındaki herkesi davet ediyoruz, Gelin ve henüz keşfedilmemiş saklı cennet olan Balıkgöl’ü siz de keşfedin”

Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir 24 Ağustos’ta yapılacak olan Balıkgöl festivali için Taşlıçay ile Balıkgöl arasındaki taşımaların belediye tarafından ücretsiz yapılacağını da duyurdu.