Bahçeli: İnkar siyaseti kaygı verici ölçüde mesafe aldı

82

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘millet ittifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul belediye başkanı seçilmesine ilişkin, “Sandık demokrasinin namusudur ve herkes saygı duymalı” dedi.

MHP lideri ‘cumhur ittifakı’nın geleceğine de değindiği yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun olacak şekilde üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirmiş, Sayın Binali Yıldırım’a azim ve kararlılıkla destek vermiştir. Buna sağduyu ve vicdan sahibi her insanımız kefil ve şahittir.

31 Mart’ta İstanbul seçimlerine damga vuran usulsüzlük ve yolsuzlukların gölgesinde iptal edilerek tekrarı yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Seçimi demokrasi tarihimizde unutulmayacak olay ve ilişki ağlarına sahne olmuştur.

Haksız ve hukuksuz mağduriyet üzerine bina edilen çarpık siyaset dilinin İstanbul’a ne getirip ne götüreceğini önümüzdeki süreçte daha iyi görmek mümkün ve muhtemeldir. Milli iradenin ipotek altına alınması gayesiyle tedavüle sokulan algı oyunları, kamçılanan istismar ve inkâr siyaseti maalesef kaygı verici ölçüde mesafe almış, ileri derecede propaganda diline hâkim olmuştur.”