Vitrin Gazetesi Köşe Yazarı Avukat Adem Bingöl, “Sendikacılık ve Adamcılık uğruna hukuku yok saymak” adlı bir yazı kaleme aldı.

Bingöl’ün yazısının bir bölümü şöyle:

“Ne yazık ki değişen bu zamanda yaşananları, en çok da haksızlıkları çabuk unutan bir hal aldık. Haksızlıklara karşı amasız bir karşı duruş sergilemeyi öğrenemediğimiz içindir belki de. Ve tabi haksızlığa karşı sessiz kalmaya da epey uyum sağladık.

Haksızlık ulu orta kendini gösterirken haksızlığı yapanlar, geçen zamanda haksızlığın unutulacağını ve hatta kabullenileceğini düşünme gafletinde bulunmaktan geri durmuyor olsa gerek. Oysa insanoğlu vicdan sahibidir. Ve insanoğlunun huzursuzluğunun bir sebebi de sahip olduğu vicdanıdır.

Haksızlık içeren bir örnek bir süredir kafamı kurcalıyor yine. Mahkeme kararının uygulanmamasındaki ısrar ile elde edilmiş makamda oturan kimsenin, haksızlığa hiçbir utanma duygusu beslememesi beni oldukça rahatsız ediyor. Huzursuzum… Sendikacılık uğruna hukuku yok sayan ve uygulamayan bir kurum ve bu kurumun yöneticilerini görünce utanıyorum açıkçası. Bu kurumun ülkenin temel taşlarından olan eğitim olması beni biraz da öfkeye sürüklüyor.”

Yazının devamı için: TIKLAYINIZ