Atatürk Üniversitesi Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

32

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Diş Hekimliği Fakültesi URAP’ın yayımladığı sonuçlara göre Türkiye’de 2. olurken Dünyada ise ilk 250 üniversite arasına girmeyi başardı.

Türkiye’nin en değerli ve başarılı üniversitelerinden olan Erzurum Atatürk Üniversitesi Dünya çapındaki başarılarda da adından sıkça söz ettiriyor. University Ranking By Academic Performance’ın (URAP) yayımladığı sonuçlara göre Atatürk Üniversitesi büyük bir başarı daha yakaladı.

Rektör Çomaklı Emeği Geçenleri Kutladı

Konuyla ilgili konuşan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, “University Ranking By Academic Performance’ın (URAP) yayımladığı sonuçlara göre Diş Hekimliği Fakültemiz, Türkiye’de 2’nci olurken dünya alan sıralamasında ise ilk 250 üniversitenin arasına girdi. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Atatürk Üniversitesi Dünya 3.’sü Oldu

Formula Student yarışmasında AtaUni Racing takımı 3. oldu. Takım öğrencileri Rektör Çomaklı’yı makamında ziyaret ederek sevinçlerini paylaştılar. Ziyaretle ilgili Rektör Çomaklı şunları paylaştı: “Dünya’nın en prestijli ve en büyük öğrenci mühendislik yarışması olan Formula Student yarışması Class2 (Mühendislik Hesaplaması ve Tasarımı) kategorisinde Dünya 3.sü olan AtaUni Racing takımı öğrencileri, mutluluklarını ve başarılarını paylaşmak üzere ziyaretimize geldi. Gençlerimize fırsat verildiği takdirde neler yapabileceklerini gösterdikleri ve bizlere bu gururu yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.”