Aşık Veysel Parkı Hizmete Açıldı

Aşık Veysel Parkı Hizmete Açıldı

Halk Edebiyatı’nın güçlü ismi Âşık Veysel Şatıroğlu’nun anısına yapılan park, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı törenle hizmete girdi.

Söylediği türkülerle evrenselleşen ve herkesin sevgisini kazanan Âşık Veysel Şatıroğlu’nun adı Sultanbeyli’de yaşayacak. Ozanın “Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece” dizelerinden hareketle 500 metre uzunluğunda ince bir yol şeklinde oluşturulan yeni park; ozanın dizelerini yansıtıyor.
8 dönüm alana kurulan parkın içinde dinlenme alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları bulunuyor. Ayrıca parkın duvarlarına da Âşık Veysel’in dizeleri yerleştirildi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin açılışta yaptığı konuşmada parkın hayırlı olmasını diledi. Parkın adının verildiği Halk Ozanı Âşık Veysel’e Allah’tan rahmet dileyen Başkan Keskin, “Parkımızın açılışına katılarak bizleri onurlandıran Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na teşekkürlerimi arz ediyor, ilçemize hoş geldiniz diyorum. Bugün Yavuz Selim Mahallemiz ile Fatih Mahallemizin kesişimine Âşık Veysel parkımızı kazandırıyoruz. Parkımız 8000 metrekarelik büyük bir alan üzerine kurulan, yeşil bir koridordan oluşuyor.” dedi.

Benzer Haberler