Arkeolog Kaçmış’ı Ölüme Götüren Süreci Anlattı

25

Gaziantep Müzesinde çalışırken hayatına son veren Merve Kaçmış’ın Avukatlarından Hatice Demir, Kaçmış’ı ölüme götüren süreci anlattı.

Gaziantep Müzesinde çalışırken hayatına son veren Merve Kaçmış’ın Avukatlarından Hatice Demir, Kaçmış’ı ölüme götüren süreci anlattı. Ailenin talebi üzerine davayı üstlendiklerini dile getiren Avukat Hatice Demir, “Merve’yi ölüme götüren süreç Zeugma Müzesindeki çalışma koşulları” dedi.

Gaziantep Zeugma Müzesinde çalışırken uğradığı Mobbing sonrası yaşamına son verdiği ileri sürülen Merve Kaçmış’ın ölümüyle ilgili iddialar gündemden düşmüyor. Yaklaşık 3 yıldır Gaziantep Zeugma Müzesinde Arkeolog olarak çalışan Merve Kaçmış, 10 gün önce Diyarbakır’daki evlerinin 8. katından atlayarak intihar etmişti. Kaçmış’ın, ölümünün ardından bıraktığı mektuba, savcılık el koydu. İddialara göre Kaçmış, bu mektubunda Müze Müdürü E.Ö ve 2 kişiyi ölümünden sorumlu tutuyor.”

“PSİKOLOJİK OTOPSİ İÇİN BAŞVURU YAPILDI”

Kadın Hakları Merkezi olarak ailenin talebi üzerine davayı üstlendiklerini anlatan Avukat Hatice Demir, Merve Kaçmış’ın dava süreciyle ilgili şu bilgileri aktardı:” Dava, ceza davası olduğu için teknik olarak Diyarbakır’da görülecek. Ama belgelerin toplanması Gaziantep’te yürütülecek. Soruşturmanın genişletilmesi için başvuru yaptık. Bilgisayarların incelenmesini, yazışmalara bakılmasını talep ettik. Psikolojik otopsi yapılmasını istedik. Kurumda çalışanların etraflıca görüşlerinin alınmasını ve soruşturmanın genişlemesi öncelikli hedefimiz.”

Haberin devamı için: Telgraf