Akşener: Erdoğan’ın parlamenter sisteme geçeceğini düşünüyorum

10

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme Sayın Erdoğan’ın geçeceğini düşünüyorum, bu konuda adım atacağını düşünüyorum. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’nin nefes alma problemini gördüğüne inanıyorum” dedi.

Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin iki yılda geldiği nokta ile ilgili değerlendirmelerini paylaşırken Türkiye gündeminde yer alan konular ile ilgili soruları da yanıtladı.

Akşener, ““Ben iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme Sayın Erdoğan’ın geçeceğini düşünüyorum, bu konuda adım atacağını düşünüyorum. Böyle bir adım atıldığında o zaman ittifaklar nasıl bir şey olacak, ne olacak o konuda da bir şey söylemek mümkün değil. ‘İyileştirilmiş, güçlendirilmiş‘ diyoruz biz adına, bir başka isim de konabilir. Ama arızalarından, enfekte olmuş alanlarından arındırılmış bir parlamenter sistemden bahsediyoruz. Bakın göreceksiniz, zaman söyleyemem ama gidişatı öyle okuyorum ben. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’nin bu nefes alma problemini gördüğüne inanıyorum” diye konuştu.