Ak Parti ve CHP’li Belediyelerde Akraba Atamaları Dikkat Çekiyor!

Ak Parti ve CHP’li Belediyelerde Akraba Atamaları Dikkat Çekiyor!

31 Mart yerel seçimler sonrasında il ve ilçelerde Belediye Başkanlıklarını kazanan CHP ve AK Parti Belediye Başkanları göreve gelir gelmez eş dost akrabalarını Belediyelerin en üst makamlarına getirerek tepki çekmeye devam ediyorlar.

Büyükşehirden ilçe belediyelerine kadar birçok yerde belediyede başkanlar, yakınlarını üst kadrolara atadı.

AK Parti’li Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kayın biraderini Muhtarlık İşleri Daire Başkanı ve Özel Kalem Müdürü yaparken, aynı zamanda belediye iştirakinde yönetime atadı.

Belediyede partizanlığın bir diğer örneği AK Parti’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde yaşandı. Belediye iştirak şirketlerinin tamamının yönetim kurulu başkanı olan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkanvekilliği kadrolarını da AKP Bursa İl Yönetim Kurulu üyelerine verdi.

Son günlerde CHP’li belediyeler de akraba atamaları ile gündeme geldi. Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur, oğlu Efe Uygur’u belediye şirketine müdür yardımcısı olarak atarken, İbradı Belediye Başkanı CHP’li Serkan Küçükkuru’nun, belediye şirketinin başına kardeşini getirdiği ortaya çıktı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da iki kardeşine belediyede kadro verdi.

Kaynak: Özgür İstanbul

Benzer Haberler