Ajansımızdan Küçükçekmece Kaymakamı Bedirhanoğlu’na Ziyaret

85

Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu’na ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunduk.

Xtanbul Software Gazetecilik İnşaat ve Müteahhitlik Hizmetleri LTD. ŞTİ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kaçmaz ve Marmara Haber Ajansı (MHA) İmtiyaz Sahibi Halil Azizoğlu, Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu’nu ziyaret etti.

Kaymakam Bedirhanoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen heyet çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Kaymakam Bedirhanoğlu ise Marmara Haber Ajansı ekibine başarılar dileyerek gelecek ay çıkacak sayı için de ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

Turan BEDİRHANOĞLU Kimdir?

1984 yılında Bitlis’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tatvan’da, lise öğrenimini ise Bitlis’te tamamladı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Bayburt Kaymakam Adayı olarak başladı. Ordu ili Çatalpınar ve Çaybaşı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini ifa ettikten sonra Yurt Dışı Staj programı çerçevesinde, Federal Almanya Cumhuriyetinde dil eğitimi ve Kamu Yönetim Yapısını incelemek üzere bir yıl süre ile bulundu. Daha sonra Kayseri-Sarız ve Ordu-Çamaş ilçelerinde Kaymakamlık  görevini yerine getirdi ve 2014 yılında ise Müşterek Kararname ile Şırnak Vali Yardımcılığı görevine atandı. Şırnak Vali Yardımcılığı görevini yürütürken yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameler çerçevesinde

Şırnak Belediye Başkan V.

Balveren Belediye Başkan V.

Kumçatı Belediye Başkan V.

Şırnak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği

görevlerini ifa etti. Şırnakta yürütmüş olduğu 5 yıllık görev süresinin akabinde 07.08.2019 tarihli ve 2019/268 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Küçükçekmece Kaymakamı olarak atanmış olup; Eylül 2019 tarihinden itibaren bu görevini sürdürmektedir.

‘Türk ve Osmanlı Bürokrasisi’ hakkında yüksek lisans çalışmasını tamamlamış olan BEDİRHANOĞLU, Almanca ve İngilizce bilmektedir.