AGD Yaz Kursuyla Öğrenciler Tatili En Verimli Şekilde Değerlendiriyor

215

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sultanbeyli Şube Başkanı Bilal İnce Yazet (Yaz Kursu) Çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Yaz gelince özellikle metropollerde, şehirlerde aileleri bekleyen en önemli konulardan biri yaz tatili boyunca çocukların durumu” diyen Başkan İnce, AGD olarak çocukların eğitimsel gelişmelerine katkıda bulunduklarını söyledi. İnce, “Çocuklarımızın bu en kıymetli zamanlarını boş geçirmeyip, onların geleceklerinin şekillenmesi  adına nasıl değerlendirmeli? Birer hafta gibi kısa dönemlik yaz spor kampları, yaz spor okulları kampı, kültür merkezlerindeki mini çapta hobi kursları vb. bu soruna çare olmuyor. Anadolu Gençlik Derneği olarak, kısıtlı imkânlara rağmen yaz boyunca 6,7 haftalık yazet kursları düzenliyoruz. Yaz kursumuz AGD ilçe merkezimiz ve Bahtiyar Koleji olmak üzere iki noktada verilmektedir. 17 Haziranda başladığımız ilk etap kursumuz 26 Temmuzda sona erecektir. Kursumuza 7/15 yaş arası öğrencileri alıyoruz. Şuan için 100 civarında öğrencimiz mevcut olup kayıtlarımız devam etmektedir” diye konuştu.

Kurslarda Bir Çok Sosyal Aktivite Bulunuyor

Kurslarla ilgili detaylı bilgi veren İnce, kursların verimli geçtiğine dikkat çekti. İnce şöyle konuştu: “Yaz kursumuzda, çocuklarımızı emanet alarak, işinin ehli hocalarımızla gün boyunca onların maddi ve manevi gelişmelerine katkıda bulunacak sosyal kültürel etkinliklerle dolu dolu bir yaz geçirmeleri için çalışıyoruz. Sahtan öğleye kadar dersler, öğleden sonra sosyal aktivitelerle kursumuz devam ediyor.  Hazırladığımız Çanta ve eğitim setlerimizle planlı ve programlı bir şekilde derslerimizi veriyoruz. Sözlerin en güzeli Ayet ve hadis-i şeriflerdir. Öğrencilerimize Kur-an’ı Kerim eğitiminin yanında, temel ilmihal bilgileri ve efendimizin (S.A.V) sözlerini hikâyelerle kıssalarla, örnek şahsiyetlerle anlatmaya, öğretmeye çalışıyoruz. Yüzme, halı sahada futbol, masa tenisi, langırt oyunu, satranç, doğa yürüyüşü sporlarının yanında, yakındaki tarihi yerlere geziler düzenliyoruz, sinema etkinlikleri yapıyoruz.”

Bahtiyar Kolejine Teşekkür

İnce sözlerini şöyle tamamladı: “Amacımız önce ahlak ve maneviyat düsturu ile güzel ahlak sahibi gençler yetiştirmektir. Vatanına, milletine, ailesine saygılı, hürmetli salih nesiller vesile olmak bizler için en önemli çalışmadır. Tüm gençlere ailelere kapımız açıktır. Siz basın mensubu kardeşlerime ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. Bahtiyar Kolejine bize kapılarını açıp okul imkânlarını sunduğu için ayrıca teşekkür ediyoruz.”